Leczenie wad zgryzu za pomocą nakładek Clear Aliner to idealne rozwiązanie dla tych, którzy ze względów estetycznych nie zdecydowali się na leczenie tradycyjnymi aparatami stałymi, a jednocześnie pragną, by taki aparat był jak najmniej zauważalny dla otoczenia.
Clear Aligner jest innowacyjną, nowoczesną metodą korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek indywidualnie dobranych do każdego pacjenta. Metoda ta jest szczególnie polecana dla do zdyscyplinowanych, dorosłych pacjentów, Którzy ściśle przestrzegają zaleceń lekarza ortodonty odnośnie czasu noszenia nakładek.
Leczenie jest bezbolesne, nieinwazyjne i bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów.
Korzyści z leczenia nakładkami Clear Aliner:
- szyny są przezroczyste i praktycznie niewidoczne, dzięki temu pacjent może się śmiać i rozmawiać bez odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu;
- leczenie jest bezbolesne i dobrze tolerowane przez pacjentów;
- w każdej chwili można wyjąć nakładki i z powrotem je włożyć, np. po jedzeniu czy czyszczeniu;
- łatwo utrzymuje się je w czystości;
- skutecznie korygują wady zgryzu w stosunkowo krótkim czasie;
- przed rozpoczęciem leczenia pacjent może obejrzeć przewidywany wynik końcowy;
- są wykonane z biokompatybilnego materiału, który nie wywołuje uczuleń podczas noszenia.
Przebieg leczenia i plan leczenia
Podczas pierwszej wizyty lekarz ortodonta ocenia, czy dana wada kwalifikuje się do leczenia nakładkami Clear Aligner. Jeśli tak, to lekarz wykonuje pacjentowi zdjęcia cefalometryczne i pantomograficzne oraz pobiera wyciski robocze. Z nich technik odlewa modele diagnostyczne i wykonuje dokładne pomiary przesunięć poszczególnych zębów. Wykorzystując analizę cyfrową, przewiduje wynik końcowy leczenia. Dzięki tym działaniom lekarz ortodonta może dokładnie i precyzyjnie zaplanować czas i koszty leczenia.
Po akceptacji planu leczenia przez pacjenta nakładki Clear Aligner wykonywane są w laboratorium.
Leczenie
Po upływie kilku dni pacjent otrzymuje pierwszy komplet nakładek o trzech grubościach (soft, medium i hard). Każda z nakładek powinna być noszona przez okres 1 tygodnia ściśle według zaleceń lekarza. Po 3-4 tygodniach w czasie wizyty kontrolnej lekarz porównuje model wyjściowy do obecnego stanu, wykonuje zdjęcia fotograficzne i pobiera kolejne wyciski robocze w celu wykonywania kolejnego kompletu nakładek. Procedura taka jest powtarzana do ukończenia aktywnego okresu leczenia.
Retencja
Stabilizacja zębów w nowej pozycji trwa zazwyczaj dwukrotnie dłużej niż czas aktywnego leczenia. Pacjent nosi zalecany przez lekarza ortodontę aparat retencyjny i cieszy się uzyskanym efektem.